Kontakt

Ośrodek Wczasowy
"Leśne Ustronie"

Zamrzenica,
89-510 Bysław

tel. 52 334-11-77
kom. 795 534 046
fax. 52 334-11-55

www.zamrzenica.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Interaktywna mapa dojazdu

noclegi nad Jeziorem Koronowskim

 

Noclegi nad jeziorem koronowskim

Ośrodek Wczasowy „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy to 5 hektarowy teren leśny nad Jeziorem Koronowskim. Otaczają go lasy sosnowe i mieszane, a do najbliższej miejscowości Minikowo można dotrzeć śródleśną drogą pokonując dystans około 3 km. Sama osada Zamrzenica to zaledwie kilka domów mieszkalnych, budynki Nadleśnictwa i Leśniczówka Zamrza. Ośrodek oferuje noclegi nad Jeziorem Koronowskim w kilkudziesięciu domkach typu "Brda" i "Chata"

Posiada jednak długą historię, gdyż w 2008 roku obchodzono tu hucznie 600 lecie istnienia Zamrzenicy. Okazuje się, że w roku 1408 w dokumentach krzyżackich  zawarta została informacja o młynie wodnym i samej miejscowości, w której on działał. Takie położenie ośrodka gwarantuje wspaniały wypoczynek, a hasło reklamowe „Tutaj słychać tylko ciszę” jest jak najbardziej uzasadnione. 

W Ośrodku Wczasowym "Leśne Ustronie" oferującym noclegi nad Jeziorem Koronowskim, nie spotkamy smażalni z grającą muzyką, czy też sklepów z pamiątkami. Za to codziennie możemy widzieć jelenie, sarny, daniele, a nad wodą bobry. Szczęśliwcy zobaczą jenota, szopa pracza, a ostatnio także wilki. Ośrodek jest wkomponowany w ten krajobraz. Domki campingowe są drewniane, budynki jadalni i kawiarni mają wiele elementów z drewna.

Drogi na terenie „Leśnego Ustronia” w dużej mierze są drogami gruntowymi. Długa linia brzegowa umożliwia kąpiele, wędkowanie zarówno z brzegu, jak i z pomostów. Nie można też narzekać na ofertę gastronomiczną. Oferowane są pobyty ze śniadaniami lub 2 posiłkami, bądź też bez wyżywienia. Dla osób, które nie wykupiły wyżywienia swoje dania z karty proponuje lokal „Leśne Smaki”, a dania barowe leżąca nad samą wodą kawiarnia.

Osoby, które przyjeżdżają tu po raz pierwszy, na ogół wracają ponownie. Wszyscy wczasowicze wspominają zawsze zachody słońca nad Jeziorem Koronowskim, które obserwowali siedząc na tarasie kawiarni. Wszystko to powoduje, że grupa entuzjastów odpoczynku w „Leśnym Ustroniu” stale rośnie, a coroczne przyjazdy „stałych klientów” stały się normą. W ośrodku można spotkać również uczestników aktywnych obozów organizowanych przez Agencję Turystyczną Wonderlands.

fb
po